Атлетико се доближи до Барса и Реал Мадрид (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 3:1 гостуващия Еспаньол в дуел от 13-ия кръг на Ла Лига. “Бланкиблаус” откриха резултата чрез Сержи Дардер в 38-ата минута. Попадения на Анхел Корея (45), Алваро Мората (58) и Коке (90+2) зарадваха феновете на Атлети. С успеха столичани се доближиха на точка от лидерите Барселона и Реал Мадрид, които са с мач по-малко.

Диего Симеоне заложи на 4-4-2 с Алваро Мората и Анхел Корея в атака. Саул зае позицията на левия защитник.

“Дюшекчиите” поеха инициативата в началото на двубоя. В 16-ата минута Мората стреля неточно очи в очи с вратаря Диего Лопес. Пет минути по-късно Ву Лей шутира опасно покрай дясната греда на вратата на Ян Облак. В 38-ата гостите от Барселона нанесоха голов удар. Виктор Санчес преодоля Томас и подаде към Сержи Дардер, който реализира страхотен гол с мощен шут от 20 метра - топката влетя в далечния ъгъл за 0:1. В последните секунди на добавеното време Мората центрира от наказателното поле към малкото наказателно, където Анхел Корея реализира с глава за 1:1.

Атлети започна силно второто полувреме. В 55-ата минута Диего Лопес трябваше да пресича остро центриране, а след това при удар на Саул топката беше отклонена в корнер. Три минути по-късно Витоло изведе Мората, който матира вратаря с удар в близкия ъгъл - 2:1. "Папагалчетата" тръгнаха напред в опит да изравнят. Във втората добавена минута на втората част "червено-белите" изградиха контра, при която имаше няколко непокрити футболисти на домакините в наказателното поле. В крайна сметка Коке насочи в мрежата за крайното 3:1.