Атлетик Билбао направи обрат срещу Леванте

Отборът на Атлетик Билбао измъкна победа с 2:1 при домакинството си на Леванте в двубой от 13-ия кръг на испанския елит. Под дъжда на "Сан Мамес" Серхио Постиго вкара за валенсианци в 45-ата минута, но попадения на Икер Муниаин в 57-ата и Андер Капа (88) зарадваха публиката.

Срещата започна с домакински натиск. В осмата минута Икер Муниаин нанесе точен удар, при който вратарят Айтор Фернандес изби в корнер. В 15-ата Муниан шутира много силно, но покрай вратата. В 21-ата имаше съмнения за нарушение срещу Иниго Кордоба в наказателното поле на “гранотас”. Контактът обаче не беше достатъчен за дузпа.
“Лъвовете” създадоха няколко много добри положения, а валенсианци се оттеглиха на почивка с гол преднина при единствената си ситуация пред Унай Симон. В добавената минута на полувремето “червено-белите” не се ориентираха добре при корнер, топката беше свалена за Серхио Постиго, който протегна крак и реализира от осем метра - 0:1.
В 57-ата минута Андер Капа центрира отдясно към далечната греда, вратарят Айтор “увисна” и Муниаин вкара с глава от малкото наказателно поле - 1:1. В 66-ата Раул Гарсия опита да повтори головия удар на Муниаин, но точността след насочването с глава не беше на висота. Натискът на баските донесе гол в 88-ата минута. След изпълнение на корнер защитата на Леванте изчисти към Андер Капа, който шутира от 25 метра и прати топката в далечния долен ъгъл за 2:1.