Каляри отнесе Фиорентина и влезе в тройката

Каляри записа четвърта победа в последните си пет мача в Серия А, след като разби Фиорентина с 5:2. Победата изкачи тима на трето място в класирането преди изиграването на другите мачове от кръга в Италия. Блестящ мач изигра Раджа Наинголан, който се отчете с три асистенции и вкара последния гол за своя тим.

Отборът на Роландо Маран реши мача до почивката, когато водеше с 3:0. Първият гол, дело на Марко Рог, падна след отлична комбинация с едно докосване. Секунди по-късно домакините можеха да удвоят аванса си, но Миленкович успя в последния момент да блокира Жоао Педро. Каляри продължи да доминира и в 26-ата минута защитникът Писакане направи 2:0 след удар с глава. Третият гол падна след пробив на Наинголан отдясно. След спасяване на вратаря топката се върна при него, а белгиецът пусна към Джовани Симеоне, който с пета прати топката в мрежата.

До средата на второто полувреме Каляри отбеляза още два гола. Първо Наинголан асистира на Жоао Педро, а след това сам се разписа със страхотен удар от далечна дистанция. Вече осигурили си успеха, домакините позволиха на Фиорентина да намали до 5:2. 19-годишния сърбин Душан Влахович отбеляза два гола, за да могат гостите от Флоренция да си тръгнат по-малко унизителен резултат.

КАЛЯРИ - ФИОРЕНТИНА 5:2