Знаменит обрат за ПАО в дербито с АЕК

От няколко години Панатинайкос е в криза и дори не участва в битката за титлата, а настоящият сезон не е изключение. Днес обаче феновете на "детелините" се насладиха на невероятен обрат от 0:2 до 3:2 в дербито срещу АЕК. На поччивката всичко изглеждаше загубено, но ПАО се вдигна на щурм през второто полувреме и стигна до триумфа с гол на Димитриос Коловециос в 88-ата минута.

АЕК беше фаворит и бързо се възползва от колебливите изяви в защита на своя съперник. Mихалис Бакакис откри резултата в 18-ата минута, а в 36-ата точен беше и Нелсон Оливейра.
Интригата се върна в 67-ата минута благодарение н бившия нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа. Само три минути по-късно Хуан Переа изравни, а в края попадение с глава на Коловециос донесе трите точки на Панатинайкос.

Водачът в класирането Олимпиакос имаше известни затруднения с Атромитос, но се наложи с 2:0 след голове на Данило Поденсе (60') и Ел Араби Судани (62'). Арис пък победи с 2:1 Астерас Триполис, а едно от попаденията беше дело на познатия у нас Лукас Саша.

Олимпиакос води с 26 точки, следван от ПАОК с 24 и АЕК със 17. Панатинайкос е на 8-о място с 12 точки.