Селтикс разбиха Спърс, но загубиха Хейуърд

Бостън разби Сан Антонио със 135:115 като гост, но седмата победа на отбора в осем мача бе помрачена от контузия на Гордън Хейуърд. Крилото получи фрактура на лявата ръка след контакт с ЛаМАркъс Олдридж в края на първото полувреме и ще бъде извън игра около месец, като все още не е ясно дали има нужда от операция.

Джейлън Браун остана на 4 точки от върховото си постижение в НБА, реализирайки 30, а Кемба Браун и Джейсън Тейтъм добавиха съответно 26 и 19 точки. Маркъс Смарт и Робърт Уилямс имаха полезни минути от пейката и реализираха 16 и 11 точки, като Уилямс не пропусна нито една от стрелбите си. Гостите направиха 28 асистенции и едва 8 грешки.

ДеМар ДеРоузън с 22 точки бе най-резултатен за Спърс, а Пати Милс остана с 20 точки.