Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Страсбург се разправи с последния за четвъртата си поредна победа у дома

Страсбург разгроми с 4:1 Ним като домакин в среща от 13-ия кръг на Лига 1. Това е четвърти пореден успех за тима на собствения му стадион.

Резултатът откри Людовик Айорк в 14-ата минута. В добавеното време на първата част Лебо Мотиба удвои преднината на своя тим, засичайки центриране на Айорк. В 48-ата Ромен Филипото все пак намали изоставането на гостите, но в 66-ата съотборникът му Флориан Мигел си изкара втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу Юсуф Фофана. В 70-ата домакините отново поведоха с два гола разлика след чудесно изпълнен пряк свободен удар от страна на Димитри Лиенар. Крайното 4:1 оформи Мотиба в 85-ата минута с втория си гол в мача.

Така Страсбург се изкачи на 16-ата позиция в класирането с 15 точки, докато Ним остава последен с 11 пункта. В друг мач от кръга Реймс и Анже завършиха наравно 0:0.