Головин донесе победата на Монако срещу Дижон

Монако победи Дижон с 1:0 в домакинството си от 13-ия кръг на френската Лига 1. Бургунди не успяха да поднесат нова сензация, след като в миналия кръг победиха шампиона ПСЖ (1:2). Героят за монегаските бе Александър Головин, който реализира единствения гол в 42-ата минута.

Монако бе по-активният отбор в мача и повече търсеше победата. В 43-ата минута Ислам Слимани изведе Головин с прехвърлящ пас, а руснакът с мощен изстрел от воле порази вратата за 1:0.

С тази победа Монако излезе на 8-ата позиция в класирането с 18 точки. Дижон пък отново се свлече в опасната зона на 19-ото място с 12 точки.