Десподов блести с нови голове (видео)

Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов продължава с фантастичното си представяне с екипа на австрийския Щурм (Грац), където треньор е бившият му наставник в ЦСКА-София Нестор Ел Маестро.
Тази вечер националът наниза нови две попадения и се отчете и с асистенция при победата с 3:1 над Хартберг в дербито на провинция Щайер. Така българинът вече има шест попадения и четири асистенции от началото на сезона, като с всеки изминал мач вдига нивото на представянето си.
Двубоят се изигра пред над 10 000 зрители в Грац и оправда очакванията, че ще бъде много оспорван.
Резултатът беше открит едва в 56-ата минута, когато Десподов пусна перфектен пас към Торстен Рьохер в наказателното поле и съотборникът му се разписа за 1:0. Голът може да се счита на 50 процента на Десподов, написа местното издание "Клайне Цайтунг". Гостите се върнаха в мача в 74-ата минута чрез Феликс Лукендер, който беше изпуснат в наказателното поле на Щурм и успя да изравни.
Щурм и Десподов не се предадоха и стигнаха до успеха с две попадения на българския нападател.
В 83-ата минута Рьохер "върна" жестта на Десподов, като асистира на Десподов, който с левия крак направи 2:1 с удар от точката за удпълнение на дузпа.
Всичко за гостите свърши в 90-ата минута. След индивидуален пробив Десподов си спечели позиция пред наказателното поле и с хубав удар успя да прехвърли вратаря на Хартберг Файст, за да оформи крайния резултат.
"Много важна победа. Щастлив съм, че вкарах два гола и асистирах за друг", написа минути след двубоя Десподов в Инстаграм.