Майсторски хеттрик препъна Шалке 04 в спектакъл (видео)

Тимът на Шалке 04 на три пъти повеждаше при домакинството си на Фортуна (Дюселдорф), но и в трите пъти съперникът изравняваше за драматичното 3:3 в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. С хеттрик за гостите се отличи Роувен Хенингс, с което спря “миньорите” за място в топ 3.

Отборът от Гелзенкирхен е само с една победа от последните си пет срещи в шампионата, но поне е в борбата за челните позиции. В същото време Фортуна се бори в долната част на таблицата и е само на 2 точки от опасната зона.

Даниел Калиджури изведе “кралскосините” напред в 33-ата минута с удар по диагонала, при какъвто резултат дойде и полувремето. Седем минути след подновяването на играта Шалке пропусна да удвои, след като засичане на Амин Арит се отби в напречната греда.

Хенингс заби първото си попадение в 62-ата от дузпа, отсъдена след консултация с ВАР за игра с ръка на Уестън Маккени.

Пет по-късно Озан Кабак надскочи всички в наказателното поле на Фортуна и Шалке отново взе аванс - 2:1. Отговорът на Хенингс дойде в 74-ата минута след контраатака, като 32-годишният нападател заби топката под гредата.

Нов гол на сметката на Шалке - дело на Суат Сердар в 79-ата минута, накара публиката на “Фелтинс Арена” да потрива доволно ръце, но Хенингс не беше казал последната си дума. В 85-ата минута той се измъкна от защитата и елегантно прехвърли Александер Нюбел за крайното 3:3. Юношата на Хамбургер ШФ има вече 9 гола, с което е трети в листата на реализаторите зад Роберт Левандовски (14) и Тимо Вернер (11).