Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Алавес записа най-изразителната си победа за сезона (видео)

Отборът на Алавес продължава да се представя много силно на свой терен, като днес записа четвърти успех на “Мендисороса”. В среща от 13-ия кръг баските разбиха Валядолид с 3:0, а можеха да вкарат и повече. С тази победа домакините поне временно се отдалечиха на 6 точки от изпадащите. Валядолид пък е с 2 пункта повече от днешния си съперник.

В 20-ата минута защитникът на Алавес Виктор Лагуардия се включи в атака и стреля в напречната греда. Шест минути по-късно обаче съотборникът му Хоселу показа по-точен мерник и домакините излязоха напред в резултата - 1:0.

В 32-ата нелепа грешка на вратаря Жорди Масип, който изпусна топката, позволи на Томас Пина да удвои.

Играчите на Валядолид имаха много добра възможности да върнат интригата. В 50-ата Сандро Рамирес излезе срещу вратаря, преодоля го, но след това не съумя да стреля точно в мрежата.

В 75-ата Рубен Алкарас фаулира Лукас Перес в наказателното поле и бившият нападател на Арсенал направи 3:0 от дузпа.