Дузпа, греда и куп пропуски провалиха Черно море в Търново (видео)

Изпусната дузпа, греда и куп пропуски спряха Черно море срещу Етър и в крайна сметка болярите спечелиха с 1:0 напечения мач от 16-ия кръг на efbet Лига, който се игра във Велико Търново. Единственото попадение реализира Румен Руменов от дузпа в даденото двеминутно продължение на първата част.

След почивката варненци надиграха своя опонент, но Мартин Минчев изпусна дузпа, а Аристот Ндонгала нацели гредата. Освен това футболистите на Илиан Илиев имаха поне още 4-5 добри възможности да стигнат минимум до точка, но късметът не бе на тяхна страна, тъй като или Христо Иванов спасяваше с блестящи намеси, или топката профучаваше покрай вратата.

Иначе в 12-ата минута бе първото чисто положение и то бе пред вратата на Етър. Цветомир Панов проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и насочи удара си в долния десен ъгъл, но Христо Иванов плонжира и изби в ъглов удар. В следващите минути играта бе накъсана с много нарушения, извършени от футболистите на двата тима. В 28-ата минута вратарят на Черно море Миодраг Митрович показа добър рефлекс при удар на Даниел Младенов с глава.

Варненци отговориха в 34-ата минута, когато Родриго изпусна отличен шанс да открие резултата. Нападателят бе изведен от Панайотов сам срещу вратаря на Етър, успя да го прехвърли, но ударът му мина над напречната греда.

След тази ситуация гостите продължиха да са малко по-настоятелни в предни позиции, но болярите първи вкараха гол. Даниел Младенов се възползва от грешка в отбраната на Черно море, нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Мирослав Енчев. Реферът посочи бялата точка, а от нея Румен Руменов хладнокръвно реализира за 1:0.

Втората част започна с превес на гостите, които можеха да изравнят в 52-ата минута, възползвайки се от груба грешка на Христо Иванов. Стражът на виолетовите, притеснен от Минчев, изрита топката в краката на Илиан Илиев, който бе на границата на наказателното поле, синът на старши треньора на моряците овладя и шутира от 15 метра, но в ръцете на вратаря. В 64-ата минута Илиан Илиев-младши направи нов пропуск от удобна позиция.

Две минути по-късно топката достигна с голям късмет до Крум Стоянов в наказателното поле. Бранителят шутира към обратния ъгъл, но в аут. В 68-ата минута "моряците" бяха близо до изравнително попадение, но гредата спря Аристоте Ндонгала. След страхотен финт на Илиан Илиев-младши топката попадна в Ндонгала, който натресе левия страничен стълб. Последва добавка, която Христо Иванов спаси.

В 71-ата минута Черно море получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Здравко Илиев срещу Мартин Минчев. Потърпевшият застана зад топката, стреля в десния ъгъл, но Христо Иванов плонжира и изби. Топката се отби в гредата, след което защитата на Етър изчисти. Миг по-късно Христо Иванов отново блесна с добро спасяване и силен удар на Родриго. Футболистите на Етър също направиха сериозен пропуск в 75-ата минута. Добра контраатака завърши с центриране по земя на Крум Стоянов към Даниел Младенов, който от няколко метра стреля във вратаря на Черно море.

Две минути по-късно варненци създадоха поредна ситуация, която пропиляха. Резервата Дани Кики се озова сам срещу вратаря, но Иванов излезе добре, скъси дистанцията и нападателят на моряците шутира в неговото тяло.

В 80-ата минута центриране на футболист от Черно море се спря в ръката на Дюлгеров, гостите поискаха втора дузпа, но реферът Никола Попов този път остана безмълвен.

До края двубоят се провеждаше предимно във и около границата на наказателното поле на домакините. Зелените на няколко пъти отправиха опасни изстрели, но те така и не намериха целта. Най-близо до изравнително попадение бе Родриго, който в 92-ата минута финтира играч на болярите и отправи много добър фалцов шут с левия крак от 18 метра, който профуча покрай десния горен ъгъл.

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Румен Руменов 45+2 д.

ЕТЪР: 1. Хр. Иванов, 31. Станоев, 23. Дюлгеров, 11. Младенов, 84. Илиев, 15. Ив. Иванов, 25. Кр. Ктоянов, 8. Руменов, 5. Хубчев, 10. Боджадж, 98. Ковачев

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Митрович, 6. Попов, 27. Димов, 44. Хантакиас, 2. Панов, 10. Илиев, 33. Енчев, 72. Родриго, 71. Панайотов, 90. Минчев, 38. Нзонгала