Уотфорд се отлепи от дъното след първата си победа за сезона

Отборът на Уотфорд спечели първата си победа в английската Премиър лийг. Това се случи при гостуването на Норич в първата среща от 12-ия кръг.
“Стършелите” стигнаха до успеха с 2:0 с голове на Деулофеу (2) и Грей (52). Така Уотфорд прекъсна серията си от 15 мача в Премиър лийг без победа, като негативната поредица започна от април.
С успеха Уотфорд се отлепи от последното място и вече е 18-и с 8 точки. Норич пък се смъкна на 20-ата позиция със 7 точки.
Уотфорд се подсили с бразилски нападател от януари
Двубоят започна по мечтан начин за гостите. Жерард Деулофеу се разписа още във втората минута, след като направи индивидуален пробив и прати топката неспасяемо във вратата на Тим Крул.
Деулофеу се оказа замесен и при второто попадение за Уотфорд в 52-ата минута. Той намери в наказателното поле Андре Грей, който от въздуха технично насочи топката в долния ляв ъгъл за 0:2.