Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Шампионите остават непобедени в Суперлигата

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава да е непобедим през новия сезон в Суперлигата на България за мъже, след като записа 5-и пореден успех. Момчетата на треньора Николай Желязков биха без особени проблеми като гости Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така шампионите от Бургас имат 5 победи от 5 мача и 15 точки, като преди завършването на останалите срещи от кръга са начело във временното класиране. Черно море пък е на предпоследното 11-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 2 точки. В следващия 6-и кръг Нефтохимик е домакин на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато варненци са гости на отлично представящия се до момента тим на Дунав (Русе). Двубоите са съответно в петък (15 ноември) от 18,00 часа и в събота (16 ноември) от 17,00 часа.

В първия гейм домакините от Черно море поведоха за кратко, след което бургазлии обърнаха резултата. Варненци изравниха, след което последва нова размяна на ролите. Това се случи още веднъж, но шампионите успяха да наложат волята и да вземат аванс. Момчетата на Николай Желязков взеха спокойно гейма с 25:20. Втората част бе под диктовката на варненци, като положението се запази до 17:16. Впоследствие, играта продължи точка за точка. Все пак, шампионите дръпнаха при 22:21 и в крайна сметка увеличиха преднината си след 25:22. Третата част започна равностойно, след което Нефтохимик отново поведе. Доминацията на шампионите се запази, въпреки опитите на домакините да се върне в игра и Нефтохимик се поздрави с поредната си победа след ново 25:20 и 3:0.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Димитър Славов, Емилиян Георгиев, Явор Генов, Калоян Балабанов, Траян Иванов, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Христо Енков, Йоан Кайряков, Даниел Ал Атрааш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров, Жани Желязков, Георги Петров, Мирослав Градинаров, Николай Николов, Илия Петков - Кристиян Петров-либеро (Стефан Георгиев, Денис Карягин, Стоян Самунев, Петър Христов)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.