Разочарование в края за Слован и Божиков на "Молиню"

Уулвърхамптън победи с 1:0 Слован (Братислава) в сблъсъка между двата тима от 4-ия кръг на група "К" на Лига Европа. Англичаните изковаха много ценен успех срещу словашкия шампион. Цял мач за гостите записа българският бранител Васил Божиков. Домакините стигнаха до победата с гол в добавеното време на Раул Хименес.

Уулвърхамптън бе отборът, който повече търсеше победата, но Слован успяваше да удържи домакинския натиск, а освен това и късметът споходи гостите в 51-ата минута, когато Рубен Невес пропусна дузпа. Тя обаче бе доста спорна за нарушение на Божиков срещу Хименес и може би в тази ситуация справедливостта възтържествува.

В 92-ата минута обаче гостите рухнаха. Траоре центрира отдясно и Хименес надскочи прекия си пазач, за да простреля отблизо втарата с глава за крайното 1:0.

С тази победа Уулвърхамптън има 9 точки и заема 2-ото място в класирането. Слован пък се намира на 3-ата позиция с 4 точки.