Гент изненада Волфсбург в Германия (видео)

Гент постигна ценна победа с 3:1 при гостуването си на Волфсбург и оглави група I на Лига Европа. Белгийците се развихриха след почивката, когато отбелязаха и трите си попадения, след като губеха с 0:1 след първите 45 минути.

"Вълците" започнаха по-силно и след няколко възможности стигнаха до първия гол. След ъглов удар в 20-ата минута топката се удари в главите на двама играчи преди да стигне до Виктор, който с нисък удар я прати в мрежата. През второто полувреме Гент успя да постигне пълен обрат. Яремчук даде началото след страхотен удар от воле, с който гостите изравниха за 1:1.

Попадението вдъхнови белгийците и заиграха по-уверено. Въпреки това Виктор можеше да изведе Волфсбург отново напред. Той обаче пропусна, а в 65-ата минута Гент вече водеше след удар от воле на Депоатр. Германците нямаха много идеи как да застрашат вратата на съперника, а в 76-ата минута Нгадеу-Нгаджуи сложи край на интригата след удар с глава.

ВОЛФСБУРГ - ГЕНТ 1:3