Истанбул Башакшехир се настани на върха в група "J"

Истанбул Башакшехир беше на последното място в група "J" на Лига Европа, но днес разгроми с 3:0 като гост Волфсбергер и оглави класирането. Турският тим изкова победата си в последните 20 минути, когато австрийците бяха с човек по-малко след червения картон на Неманя Рънич.

Сръбкият защитник беше изгонен за два жълти картона, като вторият доведе и до дузпа, която Един Виска реализира. В 84-ата минута Енцо Кривели вкара за 2:0 след пас на Виска, а в 87-ата отново Кривели сложи точка на спора.

При 0:0 Марсел Рицмайер от домакините уцели греда. Волфсбергер загуби от Истанбул Башакшехир и в Турция, но само с 0:1.

В следващия кръг австрийският отбор ще посрещне Борусия (Мьонхенгладбах), а Истанбул Башакшехир ще е домакин на Рома.