ЛАСК нанесе тежка загуба на ПСВ и завърза още повече интригата в групата (видео)

ЛАСК Линц направи пълен обрат и разгроми с 4:1 ПСВ Айндховен в двубой от Група "D" на Лига Европа. Така, след като Спортинг победи в другия сблъсък от групата Розенборг, двата тима остават с еднакъв точков актив и запазват шансовете си да продължат напред. Гостите откриха резултата още в петата минута, когато Даниел Швааб бе точен от дузпа. ЛАСК обаче не се смути от това и показа, че е по-класният тим, макар че попаденията за австрийците дойдоха чак след почивката. Райнхолд Ранфтъл изравни в 56-ата, а Доминик Фризер направи пълен обрат четири минути след това. Два гола на Жоао Клаус довършиха ПСВ.

Преди две седмици двата отбора направиха нулево равенство в Айндховен.

В следващия кръг ПСВ гостува на лидера Спортинг, докато Розенборг приема ЛАСК.