Звездата на Динамо (К) наказа бившия си отбор (видео)

Отборите на ФК Копенхаген и Динамо (Киев) завършиха 1:1 в двубой от група "В" на Лига Европа. Преди две седмици съперниците направиха същия резултат и в Украйна, като отново датчаните поведоха, а Динамо изравни. Двата тима са водачи в групата с по 6 точки.

Равенството на украинския гранд донесе Бенямин Вербич, който беше привлечен именно от ФК Копенхаген преди три години. При 0:1 пък Виктор Циганков пропусна дузпа.

Началото беше перфектно за домакините. Още в 4-ата минута след центриране от левия фланг вратарят на Динамо Георгий Бушчан не се намеси добре и йенс Стеге от няколко метра опъна мрежата.

Динамо можеше да изравни след четвърт час игра, когато Зека игра с ръка в наказателното поле и украинците пропуснаха дузпа. Зад топката застана Циганков, но стреля слабо и Карл-Юхан Йонсон спаси.

Динамо доминираше след почивката и заслужено стигна до попадение. Това стана в 70-ата минута след хубава комбинация между Циганков и Вербич. Словенецът шутира от границата на пеналта и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:1.

На 28 ноември Динамо ще гостува на Малмьо, а ФК Копенхаген ще играе срещу Лугано в Швейцария.