СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

АЗ Алкмаар още веднъж се подигра с Астана и изпревари поне за няколко часа Ман Юнайтед (видео)

АЗ Алкмаар вкара 11 гола в два мача на Астана, след като днес разгроми с 5:0 кахастанския шампион на "Астана Арена". Преди две седмици холандците отбелязаха шест попадения на същия съперник. Днес Астана горе-долу се държеше до почивката, когато изоставаше само с един гол. Майрън Боаду откри резултата в 29-ата минута. Де Вит отклони едно дълго подаване към 18-годишния нападател, който се справи с Постников и стреля под Ненад Ерич.

След почивката АЗ се развихри. Фредрик Мидстьо удвои в 52-рата след нова асистенция на Де Вит и удар от 20-ина метра. Пет минути след това Усама Идриси вкара трети гол, засичайки отблизо центриране на Боаду. Още две попадения в рамките на минута довършиха Астана. В 76-ата Пантелис Хацидиакос се разписа, след като намери много добре топката от ждроб. Боаду вкара втория си гол в 77-ата минута, оформяйки крайния резултат.

С този успех АЗ излезе поне за няколко часа на първо място в Група L с една точка преднина пред Манчестър Юнайтед, който по-късно днес приема Партизан на "Олд Трафорд". Астана остава на дъното без точков актив и с голова разлика 1:14.