Марек падна у дома, мачът закъсня заради линейка

Марек разочарова и малцината фенове дошли на стадион "Бончук" в делничния ден да наблюдават мача с Балкан Ботевград. Той бе от фаталния 13-ти кръг, а дупничани загубиха с 0:1 и утежниха още повече положението си в Югозападна Трета лига. Самата среща започна с близо 15 минути закъснение, заради забавяне на линейката. Марек започна по-активно и  обсади вратата на ботевградчани. Гостите дочакаха своя шанс в 53-ата минута. Тогава центриране от пряк свободен удар бе засечено с глава от Емил Колев за 0:1.

Попадението  деорганизираната игра на възпитаниците на Цветан Видински. Напрежението доведе и до пререкания между самите играчи.  Близнаков, Чечев и Йорданов  пропуснаха добри положения и Марек загуби важния мач срещу пряк конкурент.