Гуардиола остана доволен от равенството с Аталанта

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола остана сравнително доволен след равенството 1:1 срещу Аталанта в Милано. В последните 15 минути от мача англичаните играха със защитника Кайл Уокър на вратата, тъй като влезлият на полувремето на мястото на контузения Едерсон Клаудио Браво получи червен картон.

“Футболът е емоция. Ако бяхме вкарали втори гол в края на първото полувреме резултатът щеше да е друг. Играхме добре през първото полувреме, но след почивката не бяхме толкова добри. Да не забравяме, че срещу нас беше най-резултатният отбор в Италия. Питайте съперниците им от Серия А дали е лесно да играеш срещу Аталанта. В Шампионската лига трябва да се възползваш от своите шансове.", коментира Гуардиола.

Специалистът беше попитан и каква е причината за вратарската смяна на почивката.

''В последните минути на първото полувреме Едерсон почувства дискомфорт. В близките часове ще научим какво е точно положението с него, но е свързано с бедрото. Ние се надяваме, че той ще играе в мача с Ливърпул, но със сигурност няма да рискуваме здравето му.

''Ако Едерсон успее да се възстанови, ще играе той. Ако не успее- тогава Браво. Нямам никакво съмнение в моите футболисти. Браво е професионалист, има огромен опит, винаги може да се разчита на него, каза още Гуардиола.