Левски Лукойл надви стар познайник за първа победа в Европа (галерия)

Левски Лукойл прекъсна лошата си серия в груповата фаза на Купата на ФИБА Европа и взе първа победа след две последователни загуби. "Сините" се справиха с БК Днипро, печелейки с 85:78, като по този начин удължиха добрата си серия срещу този съперник. През сезон 2018/2019 българите надвиха украинския тим и при двата сблъсъка помежду им, а сега отново ликуваха.

Домакините се озоваха в ролята на догонващи в резултата, изоставайки с 8:13 след само 4 минути игра в зала “Универсиада”, но въпреки неубедителното начало успяха да обърнат развоя в своя полза. “Сините” вкараха 15 точки срещу само 5 за гостите от Украйна до края на частта и така поведоха с 23:18 след една четвърт.

37 Левски Лукойл - Днипро

Серия от 8 безответни точки за Днипро даде начало на вторите 10 минути и пак върна украинците начело - 25:26, но Левски Лукойл отговори с четири бързи точки за 30:26, след което пак сдаде водачеството и губеше с 30:34 в средата на частта. До почивката обаче играчите на Тити Папазов съумяха да се върнат напред и пак да поведат с 5 точки за 45:40.

Най-голямата разлика в полза на българския тим бе факт след 121 секунди баскетбол през третата четвъртина - 51:41. Домакините обаче не успяха да задържат инерцията, а Днипро пак заигра добре, за да стигне до точка аванс при 62:63 след 30 минути.

Двата тима си размениха водачеството неколкократно след подновяването на играта, но до по-голяма разлика не се стигаше. Четири минути преди сирената дойде поредното равенство - 74:74, а тройка на Костов даде на Левски Лукойл аванс от 77:74. Корнийенко върна един две точки за 77:76, след което Чийтъм успя на два пъти от наказателната линия и увеличи преднината на своите - 79:75 около половин минута преди изтичането на времето. Прекъсването за Днипро не даде резултат, а Левски Лукойл поведе с 81:76 след забивка на Минчев. Корнийенко запази искрица надежда с кош за 81:78, като в крайна сметка срещата приключи при 85:78.

Брендън Йънг с 18 точки и Чавдар Костов със 17 бяха двамата най-резултатни за победителите, Райън Райт вкара 14 точки, а Йордан Минчев остана с 12 и 8 борби. Анатолий Шундел със 17 и Максим Корнийенко с 15 вкараха най-много за Днипро.