Първият в схемата на "Авеню къп" с бързи победи на сингъл и при двойките в един ден

Поставеният под №1 в основната схема на международния турнир по тенис "Авеню къп" Адриано Дженев стартира с бърза победа участието си в надпреварата. В първия си двубой той елиминира Калин Стърбу от Румъния с 6:2, 6:3. По-късно Дженев записа нов успех, но този път в турнира при двойките. Той и Дейвид Симеонов отстраниха четвъртите в схемата Михаил Иванов и Карел Весел (Рум) с 6:4, 6:2.

Общо 16 български победи донесоха родните ни тенисисти в турнирите на сингъл и при двойките в залата в Бургас през втория ден на основните схеми. При юношите напред в индивидуалния турнир продължават още: Ивайло Дечев, Дейвид Симеонов и Михаил Иванов. Място на осминафиналите намери при девойките и поставената под №2 Александра Габровска след успех с 6:4, 6:2 над състезатаващата се за Германия Летисия Орландов.
В следващия кръг Габровска ще търси място на четвъртфиналите срещу квалификантката Лидия Енчева, която в първия кръг на основната схема надделя със 7:5, 6:0 над Даниъл Иванова. Място във втория кръг намериха общо 8 националки, като напред продължават още: Мария Рогачева, Полина Георгиева и Андреа Дукова.
Мачовете на 6 ноември започват в 9 часа в залата на тенис център „Авеню“ в Бургас, като програмата на корт №1 ще бъде открита с българското дерби Адриано Дженев – Дейвид Симеонов. Третият мач от програмата противопоставя представителката на домакините Наира Геворкян, която е №1 в схемата при девойките, срещу Каталина Петрова. Всички резултати и програмата може любителите на тениса да следят в страницата на ТенисЕвропа.