Валенсия направи забележителен обрат и завърза групата

Отборът на Валенсия спечели с 4:1 срещу гостуващия Лил и даде тласък на шансовете си за продължаване напред в Шампионската лига. До 65-ата минута момчетата на Алберт Селадес изоставаха с 0:1 след попадение на Осимхен (25). Гол от дузпа на Даниел Парехо (65), автогол на Сумаоро (82) и точни изпълнения на Жофри Кондогбия (83) и Феран Торес (90) зарадваха “Местайя”. Така след четвъртия кръг от груповата фаза има три отбора с по седем точки - Аякс, Челси и Валенсия.

Гостите от Франция вкараха в средата на първото полувреме. Грешка на Парехо позволи на Осимхем да се вмъкне между двама бранители и да отбележи. До почивката “лос че” имаха само едно наистина добро положение, пропуснато от Родриго.

16 Валенсия - Лил

През втората част “бяло-черните” се настаниха в половина на съперника. Фонте направи дузпа след игра с ръка и Дани Парехо я вкара в стил “Паненка” в 65-ата минута - 1:1. Хосе Гая провокира Соумаро да си отбележи автогол в 82-ата минута, а до края и Кондогбия и Феран вкараха страхотни голове за финалното 4:1.