Барса вече страда и на "Камп Ноу", каталунците не вкараха на Славия (видео + галерия)

Отборите на Барселона и Славия (Прага) завършиха 0:0 в битка от група “F” на Шампионската лига. “Лос кулес” продължиха с бледите си изяви и разочароваха голяма част от 67 023 зрители на “Камп Ноу”. След като загубиха като гости на Леванте, “блаугранас” пренесоха проблемите си и в своя дом. Барса остава лидер в групата с 8 точки.

При отсъствието на контузения Луис Суарес Ернесто Валверде постави Антоан Гризман в центъра на атаката. Лионел Меси и Усман Дембеле бяха другите двама атакуващи футболисти, като французинът получи шанс да покаже качествата си, но разочарова. Нелсон Семедо измести Сержи Роберто като ляв бранител.
Първата опасност се появи пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. Олаинка нахлу отдясно, опита центриране, топката рикошира в крака на Клеман Лангле и за малко да заблуди германския страж. Вратарят протегна ръка и спря коварната топката, след което и френският защитник трябваше да действа съобразително на аутлинията.
В 11-ата Семедо беше изведен сам срещу вратаря, но стреля предвидимо за вратаря Коларж, който изби с крак. В 14-ата Жерард Пике загуби топката и се очертаваше много опасна контра за чехите. Защитникът умишлено и видимо задържа своя съперник, знаейки, че ще последва жълт картон. В 27-ата Олаинка финтира Семедо и центрира към точката на дузпата, откъдето Станчу стреля, но рикошет му попречи.
Чехите много успешно пресираха в различни зони своя съперник и стояха много добре на терена. Каталунците изглеждаха мудни и предвидими. В 33-ата Станчу стреля от пряк свободен удар, насочвайки топката покрай далечната греда.
В 35-ата Меси тръгна зад центъра, напредна до границата на наказателното поле, след което подходи успоредно на пеналта. Аржентинецът избра да стреля и нанесе изключителен удар, при който топката се отклони някъде около сглобката, като вратарят Коларж само изгледа топката. Минута по-късно напористият Артуро Видал отне топката от стража на чехите, но не намери продължение.
В 43-ата гостите от Прага сгрешиха при изнасянето на топката, Видал подаде към Меси, който шутира под ъгъл - вратарят Коларж отрази. При последвалия корнер Пике стреля с глава и вратарят на Славия отново успя да се справи с опасността. В добавеното време на полувремето чехите опънаха мрежата на Барса, но при вдигнат флаг за засада. Като цяло Барселона изигра слаба първа част, в която се видяха много пробойни в играта на каталунския тим.
На почивката Ернесто Валверде замени статичния Жорди Алба със Сержи Роберто, който се премести отдясно. В 49-ата Меси получи шанс от пряк свободен удар, ала насочи малко над гредата. В 55-ата Дембеле много хитро изведе Сержи Роберто, който сам срещу вратаря насочи в тялото на стража.
В 58-ата Меси получи топката, изскочи срещу вратаря и подаде към Артуро Видал, който вкара на празна врата. Флагът за засада беше вдигнат за нередовна позиция на аржентинеца. Видеоповторението потвърди решението: "тънка" засада. В 65-ата Валверде замени Дембеле и пусна в игра 17-годишния Ансу Фати.
В 77-ата Барса разви атака на скорост, Фати технично подаде с външен фалц към Лео Меси, който от пет метра насочи към вратата, но стражът на чехите отново се намеси брилянтно. В 83-ата защитата на чехите сбърка, Видал обаче не успя да намери Гризман. Фати подаде към Ракитич, чийто удар от движение не се получи. До края гол не падна, а Славия (Прага) заслужи точката си със самоотвержени изяви и в защита, и в нападение.