"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Кошмарна грешка лиши Ботев (Враца) от победа над последния (видео)

Отборът на Ботев (Враца) пропусна да спечели трите точки срещу последния в efbet Лига. Играчите на Сашо Ангелов завършиха 1:1 срещу Витоша (Бистрица) в сблъсък от 15-ия кръг на шампионата. Домакините поведоха в резултата в последните секунди на първата част, когато Валери Домовчийски вкара от дузпа. Гостите стигнаха до точката, след като се възползваха от груба грешка на Андреас Васев. В герой за "тигрите" се превърна Запро Динев, който се разписа в мрежата на Красимир Костов.

Играчите на Витоша (Бистрица) продължават да са на дъното в класирането, но вече имат 4 точки. Врачани пък събраха актив от 13 пункта.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на "тигрите". В 9-ата минута Даниел Гаджев опита шут от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 16-ата минута Симеон Мечев стреля много силно, но Християн Василев изби, а след това и улови топката. Секунди по-късно Валери Божинов се добра до топката и също стреля с десния крак, но във вратаря.

В 29-ата минута Петър Атанасов бе много близо до първия гол в срещата. Крилото на домакините изпълни почти перфектно пряк свободен удар, но Християн Василев успя да се намеси, избивайки топката в корнер.

В 41-ата минута Валери Божинов се възползва от добро центриране от левия фланг на Симеон Мечев. Опитният нападател овладя подаването с гърди, след което шутира в близкия ъгъл, но стражът на гостите отново се намеси.

В последните секунди на първата част главният съдия Станимир Тренчев отсъди много спорна дузпа за нарушение на Лъчезар Котев срещу Симеон Мечев. Зад топката застана Валери Домовчийски, който не сбърка.

В 51-ата минута Григор Долапчиев засече центриране отдясно в наказателното поле, но нападателят не успя да насочи добре топката. Малко по-късно Валери Божинов излезе на голова позиция, но опитният стрелец шутира в тялото на Василев.

В 74-ата минута Атанас Кабов пресече слабо подаване на Андреас Васев към Красимир Костов, след което младият футболист центрира по земя в наказателното поле, а резервата Запро Динев вкара изравнителното попадение на стадион "Христо Ботев".

В 88-ата минута Лъчезар Котев отправи удар към вратата от близка дистанция, но без успех. В последните секунди на срещата Георги Амзин се разписа с глава, но голът бе правилно отменен, след като халфът бе в засада. Това бе и последната интересна ситуация в срещата от 15-ия кръг на шампионата.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:1