Добруджа начело в Суперлигата след чиста победа над Марек (видео)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) излязоха начело в Суперлигата на България, след като записаха 4-а поредна победа. Момчетата на треньора Пламен Христов надиграха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в последния мач от 4-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии излязоха начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки, с колкото са и шампионите от Нефтохимик, но с по-лоши показатели. Марек пък остава на 6-о място с 2 победи, 2 загуби и 6 точки. В следващия 5-ия кръг Добруджа гостува на Левски, а дупничани са домакини на Арда (Кърджали). Срещите са в петък (8 ноември).

Първият гейм бе доста оспорван, като вървеше точка за точка до 16:15, когато добричлии поведоха. Двата тима бяха равностойни на няколко пъти, но волейболистите на Пламен Христов устояваха и спечелиха гейма след 25:22. Във втората част добричлии и дупничани отново се догонваха. Това продължи до 8-ата точка, след което играчите на Марек излязоха напред при 10:8. Домакините не се отказаха и в крайна сметка съумяха да изравнят при 12:12. Развоят на гейма се промени и инициативата остана в ръцете на Добруджа. До края те запазиха темпото и увеличиха аванса си след убедителното 25:17.

Третият гейм стартира ударно за момчетата на Пламен Христов с 4:0. В следващите минути дупничани се окопитиха и намалиха от изоставането си. Ас и атака на Светослав Иванов стопи напълно преднината на добричлии, след което блокада на Златан Йорданов изведе напред Марек. Играта продължи точка за точка, като двата отбора си разменяха атаки. Блокада на Краси Гайдарски за 15:14 върна топката в полето на Добруджа. Ситуацията не се промени, разликата се увеличи. В ключовите моменти играчите на Марек се активизираха, почти настигайки Иван Станев и компания след атака на опитния ветеран Коце Стойков и ас на Златан Йорданов - 24:21. Не се случи нищо повече и Добруджа записа чиста победа след 25:21.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)