Започнаха срещите от основната схема на тенис турнира "Авеню къп"

В Бургас започнаха срещите от основните схеми при момичетата и момчетата в международния турнир по тенис за състезатели до 16 г. "Авеню къп". Надпреварата е от календара на ТенисЕвропа. Представителката на домакините Наира Геворкян, която е поставена под номер 1 в основната схема, започна вихрено своето участие в надпреварата. Тя надделя над Емилия Любенова с 2:0 сета, като в целия мач даде само един гейм - във втората част.

Напред при девойките продължават Каталина Петрова, Йоана Радулова, Лия Пенчева и поставената под номер 3 Анастасия Александра Николова.

При юношите номер 2 в схемата Илиян Радулов отстрани с 6:0, 6:3 Карел Весел от Румъния. В изключително оспорван двубой Александър Николов надделя трудно над Артьом Пугач с 2:6, 6:3, 6:4. Продължава победният ход на квалификанта Джордж Лазаров, който този път се справи с Дарио Чибутару от Румъния с 6:4, 7:5. Четвъртият в схемата Виктор Марков донесе нова победа за страната ни след 6:2, 6:1 над Драгош Букуреску.

С успех в надпреварата стартира и Павел Маринов, който не даде гейм в първия сет в мача си с Роберт Гуна от Румъния. Последва оспорван сет, който тенисистът от северната ни съседка успя да вземе след тайбрек и 10:8 точки в решителната част, а в заключителния сет Маринов подчини съперникът си с 6:2.