Две ямайски спринтьорки вдигнаха сватби

Две спринтьорки от състава на Ямайка от Световното първенство по лека атлетика в Доха по-рано през годината вдигнаха сватби в началото на месеца. Това са двойната олимпийска шампионка от Рио де Жанейро Илейн Томпсън и Тифани Джеймс.

Томпсън, която в Бразилия спечели титлите на 100 и 200 метра, се омъжи за Дерън Хера на 2 ноември в Ямайка. В Рио през 2016 г. Томпсън стана втората жена след американката Флорънс Грифит Джойнър, която печели дубъл в спринта. Американката триумфира в двете дисциплини в Сеул през 1988 г.

Личните рекорди на Томпсън са 10.70 секунди на 100 метра и 21.66 секунди на 200 метра. На Световното в Доха тя завърши четвърта на 100 метра и се оттегли от участие на 200 метра и щафетата 4 по 100 метра заради проблеми с ахилесовите сухожилия. Съпругът на Томпсън е бивш спринтьор, който има 51.01 секунди на 400 метра с препятствия.

Сватба вдигна и Тифани Джеймс, която в Доха спечели бронзов медал на 4 по 400 метра, както и сребро със смесената щафета на 4 по 400 метра.