Сент Етиен спря възхода на Монако

Сент Етиен победи с 1:0 Монако в последния мач от 12-ия кръг на френската Лига 1. По този начин домакините спряха сериято от три поредни победи на “монегаските” във всички турнири.

Единственият гол в мача падна в 59-ата минута. Тогава Ромен Амума напредна с топка в крака, финтира няколко бранители и опита удар от малък ъгъл, вратарят спаси, но топката попадна в Денис Буанга, който отблизо я прати във вратата за 1:0.

В 81-ата минута втори гол на Сент Етиен, отбелязан от Жеан Ахолу бе отменен заради засада.

В добавеното време на мача Монако остана с 10 души на терена, след като  Рубен Агияр препъна откъсващ се нападател на съперника.

С този успех Сент Етиен записа пети пореден мач без загуба и излезе на 8-ото място в класирането с 18 точки. Монако пък е на 15-ата позиция с 15 точки в актива си.