Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Реал Сосиедад попари Гранада в края и се изравни с Барса и Реал (видео)

Реал Сосиедад си тръгна с трите точки от гостуването си на Гранада от 12-ия кръг на Примера дивисон. Гостите на “Лос Карменес” се наложиха с 2:1, а героят днес бе Кристиан Порту, който реализира и двата гола за своя тим в 21-ата и 89-ата минута. За домакините се разписа Алваро Вадийо в 36-ата минута в стил “Рафаел Форстър”.

Гостите първи взеха преднина в мача в 21-ата минута, когато Кристиан Порту получи пас на скорост и останал очи в очи с вратаря вкара хладнокръвно за 0:1.

В 24-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на Реал в наказателното поле. Дори и след намесата на ВАР, дузпа не бе отъсдена.

В 36-ата минута Гранада все пак стигна до изравняване. Домакините получиха фаул на около 25-30 метра от вратата и Алваро Вадийо с изпълнение в стил “Рафаел Форстър” успя да отбележи за 1:1.

В 89-ата минута обаче баските съумяха да измъкнат победата. Те организираха контраатака, Порту получи пас на скорост, финтира вратаря и реализира за крайното 1:2.

С този успех Реал Соседад събра актив от 22 точки и се изравни с лидерите Барселона и Реал Мадрид. Гранада пък остава на 5-ото място с 20 точки.