Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Звездите на Бока изригнаха на "Бомбонера"

Звездите на аржентинския гранд Бока Хуниорс изригнаха след тежките седмици, които преживя отборът напоследък. "Генуезците" разбиха с 5:1 Арсенал Саранди в домакинството си от 12-ия кръг на местната Суперлига, като се изравниха на върха в класирането с Ривър Плейт и Архентинос Хуниорс, който обаче има мач по-малко. Трите състава са с актив от 24 точки. Карлос Тевес (15), Рамон Абила (44), Франк Фабра (49, 91) и Мауро Сарате (89) бяха точни за победителите, докато Алварес се разписа в 87-ата минута за гостите.

В изключително нестандартния начален час на мача - 11:00 ч. местно време, напускащият треньор на "синьо-жълтите" Густаво Алфаро заложи на Карлос Тевес, Рамон Абила и Рейносо в атака. Това даде отличен резултат, след като 11 години по-късно над 42 000 зрители на "Ла Бомбонера" видяха отново пет гола на своите любимци в мач от първенството. Последният път това се беше случило през юни 2008 година, когато “генуезците” разгромиха с 6:2 Тигре, а по два голава вкараха тогавашните звезди Мартин Палермо и Родриго Паласио.

През този период пет гола на митичния си стадион Бока Хуниорс беше вкарвал само в Копа Либертадорес. Последния път това се случи през април миналата година при разгрома с 5:0 над перуанците от Алианс Лима. Интересното е, че четири от попаденията тогава бяха дело на трима от четиримата голмайстори и днес. Това бяха Абила (2), Тевес (1) и Фабра (1).

Още в 15-ата минута Карлитос изправи на крака феновете на Бока след красив гол с акробатичен изстрел. Голът бе трети за капитана на "генуезците" през тази кампания от десет срещи. Вратарят на гранда Андрада със страхотно спасяване запази вратата си, а в края на първата част Абила удвои под агитката на Бока. Таранът нахлу мощно и преодоля двама бранители, а след това имаше късмет останал очи в очи с вратаря, като записа за първи път името си сред голмайсторите в първенството през този сезон. Той дълго време лекуваше контузия, като игра в едва четири мача.

Началото на второто полувреме започна с нов гол за Бока. Този път точен беше колумбийският ляв защитник Фабра, който от малък ъгъл разстреля стража на гостите. Бранителят отпразнува попадението си с удар по коляното, което оперира през 2018 година, а заради интервенцията не взе участие на Мондиал 2018 в Русия.

До 87-ата минута нов гол нямаше. Именно тогава Алварес намали след изпълнение от пряк свободен удар, в който стената на Бока се раздели и позволи топката да стигне до мрежата.

Две минути след това Мауро Сарате се откъсна от защитата на гостите и майсторски вкара второто си поредно попадение през тази седмица в Суперлигата. Буквално в продължението Фабра вкара своя втори гол в мача и общо пети в аржентинското първенство от 54 сблъсъка.

Така Бока Хуниорс, който беше в серия от две поредни загуби за първенството, а между тях отстъпи в битката за финала на Копа Либертадорес от вечния си съперник Ривър Плейт, постигна най-голяма си победа от 38 мача насам. Успехът ще даде самочувствие на тима, който има за цел да стигне до титлата, след като е аут и от Купата на Аржентина, докато “милионерите” все още мечтаят за требъл.

Другият кръг Бока гостува на Велес Сарсфийлд в дербито на Буенос Айрес от 13-ия кръг. Арсенал остана на десето място със 17 точки.