Бордо спря Нант за второто място

Бордо се върна към победите в Лига 1, след като като загуби последователно от Сент Етиен и Лил без да отбележи гол. Днес жирондинци се наложиха с 2:0 над Нант и попречиха на "канарчетата" да се върнат на второто място в класирането.

Бордо беше по-добрият отбор и заслужено стигна до трите точки. Резултата откри Франсоа Камано в 37-ата минута, а през второто полувреме се разписа и кореецът хванг, който асистира за първия гол.

Нант се намира в сериозна криза и записа трета поредна загуба, като остана на трета позиция, с точка по-малко от втория Анже.

В друг мач днес Ница победи с 2:0 Реймс и се отдалечи от зоната на изпадащите. "Орлетата" бяха загубили предишните си три мача, но ощедо почивката вкараха два гола, с които си осигуриха успеха. Точни бяха Вилан Сиприен (32') и Кристоф Ерел (41'). Реймс игра с човек по-малко още от 26-ата минута заради червения картон на Муса Думбия в 26-ата минута.

Ница е на 12-о място в класирането с актив от 16 точки, а Реймс е седми с 18 точки и любопитната голова разлика 9:6 след 11 кръга.

НИЦА - РЕЙМС 2:0