Жоел Арате: Има момчета, които показват добро ниво

Според старши треньорът на българския национален отбор по бокс Жоел Арате смята, че има момчета от мадежка възраст, които показват добро ниво. Той направи коментарпа на финала на Държавното лично и отборно първенство за мъже, което се проведе в Благоевград.

Кубинският спец допълни, че е доволен от първенството, но има още работа в клубовете, за да се вдигне нивото на Бъглария.

"Това е първенство за подготовка, идеята е да се видят талантите, които могат да влязат в националния отбор през следващата година", посочи Арате.

Финалите в девет категории се играха тази сутрин в зала "Скаптопара".

В категория до 56 кг. победител е националът Тинко Банабаков от клуб "Ивайло" (Велико Търново). Първото място в категория до 60 кг. спечели Кирил Русинов от ЦСКА, при 64-килограмовите победител е Венсан Киркоров също от ЦСКА.

Петър Драганов от Боксова академия "Боби Бояджиев" е първи в категория до 69 кг, а Симеон Чамов също от Боксова академия "Боби Бояджиев" беше най-добър в категория 75А.

В категория 75В първи е Иван Атанасов от "Победа Черноморец" (Бургас), а при 81-килограмовите златото взе Благой Найденов от Боксова академия "Боби Бояджиев" .

Радослав Панталеев от ЦСКА стана шампион в тежка категория до 91 килограма, а при най-тежките над 91 килограма титлата взе Пламен Петков от Чардафон (Габрово).

В отборното класиране първи е ЦСКА, следван от Боксова академия "Боби Бояджиев". На трето място е Боксов клуб "Ивайло" от Велико Търново, а домакините от клуб "Пирин" взеха четвърто място.
Купите и медалите бяха връчени от президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински.
Специални награди бяха раздадени и от името на домакините от Боксов клуб "Пирин". Отличени бяха Симеон Чамов като най-техничен играч, а за най-борбен беше посочен Венсан Киркоров.