Канело приспа Ковальов и стана шампион в четвърта категория! (видео + галерия)

Най-богатият боксьор в света Саул Алварес - Канело пренаписа историята на бляскавата си кариера и стана световен шампион в четвърта различна категория.

12 Канело приспа Ковальов и стана шампион в четвърта категория

Мексиканската суперзвезда нокаутира при 45 секунди оставащи от 11-ия рунд руската машина в лека-тежка категория Сергей Ковальов.

12 Канело приспа Ковальов и стана шампион в четвърта категория 12 Канело приспа Ковальов и стана шампион в четвърта категория

Така Канело грабна титлата на Световната боксова организация и се превърна в един от основните играчи при 81-килограмовите, независимо че тази дивизия е с цели две по-висока от обичайната средна категория на мексиканеца.

Канело пое сериозен риск с предизвикването на досегашния първенец Ковальов, който през август месец проведе предишната защита на пояса си и спечели много оспорвана битка с обещаващия млад талант Антъни Ярд. Алварес обаче се оказа прекалено голямо препятствие за руснака, който бе сразен с двойна комбинация от ляво кроше и десен прав. Във втория случай гардът на Ковальов съвсем не можа да го предпази и краката му отказаха, а точно тогава съперникът му нанесе решителния десен прав, за да го прати моментално в нокаут. Реферът на ринга правилно дори не се занима да отброява, а веднага маркира края на битката в Лас Вегас.

Самият двубой до този момент бе сравнително равностоен, като началните рундове бяха в полза на Ковальов, който разчиташе предимно на водещия си ляв прав.

Канело бе този, който опитваше повече леви крошета и удари с дясната си ръка, като след 10-ия рунд повиши темпото и броя на вкарани попадения.

Отличната му кондиционна подготовка също наклони везните в негова полза, за да се стигне до решителните комбинации в края на първия шампионски рунд. В момента на нокаута двама от съдиите бяха записали 96-94 в полза на мексиканеца, а третият - 95-95.

Канело вече изигра успешно три от 11-те си битки по договора с медийния гигант DAZN, който му осигури космическите 365 милиона долара. Мексиканецът записа 36-и нокаут и общо 53-а победа, като остава със само 1 поражение от Флойд Мейуедър и две равенства.

Ковальов регистрира четвърто поражение и остава с 34 победи, 29 от които преждевременни, както и 1 реми.