Перфектен дебют в средна категория на UFC за Дарън Тил

Дългото отсъствие от октагона не се отрази добре на четвъртия в средна категория на UFC Келвин Гастелъм (16-5, 1 отменен резултат), защото той записа загуба с разделено съдийско решение (30-27, 28-29, 27-30) от дебютанта в дивизията Дарън Тил (18-2-1). Боецът от Ливърпул най-после се "престраши" да се изкачи в по-горната категория и показа, че не е загубил от скоростта и прецизността си в страйкинга. Победата му над толкова класен и високопоставен противник още в първия му двубой в категорията показва, че той ще бъде сериозен играч при 84-килограмовите.

В първия рунд двамата залагаха доста на клинчове край оградата, а чистите попадения бяха прекалено малко. Битката бе изцяло в стойка, а темпото не бе особено високо, като никой не опита да направи тейкдауни. В клинчовете пък Тил демонстрираше доста добра защита и не позволяваше да бъде препънат или контролиран прекалено дълго от съперника си. Колкото и малко да бяха, чистите удари в по-голямата си част бяха пласирани от Тил.

Надлъгването и ескиважите продължиха и в началото на втория рунд, а Гастелъм не успяваше да намери правилната дистанция за левите си крошета. Вместо това Тил с по един лоукик или ляво кроше се грижеше да задоволява претенциите на съдиите. Боецът от Ливърпул увеличи ритниците, а Гастелъм единствено успяваше да притисне съперника до оградата. Вторият рунд завърши с още надлъгване в средата на клетката, като в последната минута Гастелъм вкара в употреба лоукиковете си.

Американецът започна малко по-агресивно третата част, но не можа да регистрира тейкдаун, а пък "изяде" две леви крошета. Гастелъм контрира с дясно кроше, но противникът му продължаваше да бъде по-прецизен със скоростта и избора си на моменти за атака. Гастелъм осъществи тейкдаун, но само за секунди, като все пак увеличи броя на попаденията в своя актив, а после още веднъж за малко повали съперника. В крайна сметка и двамата вдигнаха победоносно ръце след последната сирена, но съдиите присъдиха успеха на Тил.