Черно море излъга Арда за първа победа в Суперлигата

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха първа победа в Суперлигата на България при мъжете. Воденият от Юлиан Тупанков тим се наложи много трудно като гост над Арда (Кърджали) с 3:2 (25:23, 21:25, 21:25, 25:23, 15:12) в среща от 4-ия кръг, играна тази вечер пред около 300 зрители в зала "Арпезос".

Така "моряците" са 10-и във временното класиране с 1 победа, 3 загуби и 2 точки. Арда също има 1 победа и 3 загуби, но с 4 точки е на 7-о място. В следващия 5-и кръг Черно море са домакини на шампионите на Нефтохимик 2010 (Бургас), докато кърджалийци гостуват на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Мачовете са в петък (8 ноември) съответно от 18,00 и 18,15 часа.

Черно море успя да спечели първия гейм с минимална преднина - 25:23, след като от начало бяха равностойни на Арда, а след това водачеството се сменяше. В ключовите моменти гостите от Варна показаха повече воля и дух и поведоха в резултата. В следващите две части ситуацията се повтори, но кърджалийци успяваха да се откъснат и да вземат аванс, излизайки напред с 2:1 гейма след 25:21 и 25:21.

В четвъртия гейм играчите на Иван Халачев имаха предимство в първите минути, след което Черно море обърна резултата и съумяваше да поддържа разлика. Варненци не позволиха на домакините да ги преодолее и срещата влезе в тайбрек след ново 25:23. В него доминацията на гостите от Черно море започна от самото начало, като до последно преднината се запази и те се поздравиха с първата си победа за сезона след 15:12 и 3:2.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 2:3 (23:25, 25:21, 25:21, 23:25, 12:15)

АРДА: Димо Димов, Дейвид Кръстев, Невен Нешев, Александър Илиев, Венцислав Трифонов, Васил Атанасов - Николай Колев-либеро (Младен Кавалджиев, Атанас Цветанов, Христо Петков)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Явор Генов, Калоян Балабанов, Траян Иванов, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Димитър Славов, Петър Петров, Димитър Василев)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ.