Севиля и Атлетико не се надвиха в "гореща" битка (видео + галерия)

Отборите на Севиля и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в среща от 12-ия кръг на испанския елит. Франко Васкес (28) и Алваро Мората (60) отбелязаха на “Рамон Санчес Писхуан”.

Ако някой от двата тима беше победил днес, щеше временно да изскочи на първата позиция.

Юлен Лопетеги избра схема 4-3-3 с офанзивно трио, оформено от Лукас Окампос, Люк де Йонг и Оливер Торес. Диего Симеоне не изневери на 4-4-2, разполагайки в предни позиции Анхел Корея и Алваро Мората.

18 Севиля - Атлетико Мадрид 1:1 18 Севиля - Атлетико Мадрид 1:1

Домакините значително превъзхождаха своя съперник по владеене на топката през първото полувреме. Гостите от столицата създаваха опасности на контри. Така в шестата минута Анхел Корея завърши скоростна акция с неточен удар с глава. В 28-ата севилци реализираха след статично положение. Защитата на “дюшекчиите” се подреди добре и Франко Васкес беше оставен сам около точката на дузпата. Испанецът стреля с глава и порази мрежата на Ян Облак, който също можеше да се намеси и по-добре. До почивката голът на южняците остана единственият точен удар към една от двете врати.

Гостите от “Wanda Metropolitano” натиснаха в началото на втората част. В 55-ата резервата Диего Коща опъна мрежата след удар с глава на втора греда. Секунди по-късно попадението беше отменено заради засада на Анхел Корея, който беше центрирал. В 60-ата тимът на Чоло Симеоне изравни по подобие на отменения гол. Корея подаде към Сантиаго Ариас, той центрира към далечната греда, където Алваро Мората реализира с глава за 1:1.

В 68-ата Люк де Йонг изпусна с глава след центриране на Евер Банега. В 74-ата Облак на два пъти отрази удари на Банега. В 70-ата Неманя Гудел извърши нарушение срещу Коке по доста наивен начин и след сигнал от ВАР съдията назначи дузпа за Атлети. Томаш Вацлик успя да отрази след удара на Диего Коща от 11-те метра. Въпреки че повторенията показаха, че чешкият вратар не е на голлинията си при изпълнението, пребиване не последва. В 83-ата и 84-ата минута Хесус Навас отправи две опасни центрирания, но Чичарито и Серхио Регилон не бяха докрай прецизни при засичанията. В 90-ата минута Жул Кунде по чудо удържа топката на голлинията при много полемични обстоятелства. Бурните претенции за дузпа не бяха уважени.