Впечатляващото представяне на Шефилд Юнайтед продължава (видео)

Шефилд Юнайтед постигна убедителна победа с 3:0 срещу Бърнли и се изкачи на шесто място в класирането. Всички голове в мача паднаха през първото полувреме на "Брамъл Лейн". Джон Лундстрам се разписа на два пъти, а Лис Мусе асистира и за трите попадения.

Лундстрам откри резултата в 17-ата минута и удвои малко преди почивката. 90 секунди след второто му попадение Джон Флек отбеляза първия си гол за сезона. Бърнли имаше претенции за дузпа при резултат 1:0, но след разглеждане на ситуацията с ВАР такава не бе отсъдена. Така Шефилд Юнайтед записа пета "суха" мрежа от началото на сезона.

Лундстрам имаше няколко възможности да стигне до хеттрик през втората част, като при най-добрата Ник Поуп направи отлично спасяване. Вратарят на гостите спря и влезлия като резерва Били Шарп. Бърнли завърши мача без точен удар в очертанията на вратата и се смъкна на 14-то място в класирането.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - БЪРНЛИ 3:0

1:0 - Лундстрам (17)

2:0 - Лундстрам (43)

3:0 - Флек (44)