Лукаку измъкна Интер в Болоня, напрежението върху Юве се запази (видео)

Отборът на Интер постигна трудна и много важна победа като гост над Болоня с 2:1 в двубой от 11-ия кръг на Серия А. С победата "нерадзурите"  излязоха начело на класирането, като изпревариха с две точки Ювентус, който по-късно през деня излезе срещу Торино в градското дерби. Интер изоставаше в резултата до 75-ата минута, след като в 59-ата домакините откриха чрез Сориано. Четвърт час преди края Ромелу Лукаку изравни. В добавеното време белгиецът донесе успеха на "нерадзурите" от дузпа.
Така Интер продължи добрата си серия срещу този съперник, като няма загуба като гост на Болоня от февруари 2002 година, като записа за този период 11 победи и три равенства.
Болоня започна силно, като още в третата минута вратарят на Интер Ханданович трябваше да отрази удар на Сансоне. Интер отговори с атака, но подаването на Валентино Лазаро към Лаутаро Мартинес не се получи. В 9-ата минута аржентинецът получи нов шанс, като този път успя да нанесе удар, но вратарят на Болоня Лукаш Скорупски успя да отрази топката с една ръка. В 16-ата минута отбраната на Интер едва не допусна фатална грешка, но Ханданович се справи със ситуацията, в която го постави Галярдини. Болоня също допусна грешка, но и тя не беше фатална. Темпото на игра поспадна, като опасности пред вратите липсваха. Така се стигна до 30-ата минута, когато след бърза атака топката попадна у Лукаку. Белгиецът нахлу в наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл, но Скорупски спаси с поредната си добра изява.
В 33-ата минута Интер стигна до гол чрез Лаутаро Мартинес, но той беше отменен поради засада. "Нерадзурите" засилиха натиска си и напрежението се пренесе в половината на Болоня.
В 37-ата минута и Лукаку прати топката в мрежата, но гол отново не беше зачетен, тъй като преди паса на Лазаро топката беше напуснала терена. В 43-ата минута Лаутаро беше потърсен с центриране в наказателното поле, но аржентинецът не успя да затрудни с нищо Скорупски.
Второто полувреме започна с равностойна игра, като домакините бяха по-активни, но Интер разбиваше атаките в зародиш. "Нерадзурите" организираха добра контраакция в 55-ата минута, като Лукаку успя да чукне хитро топката с глава към Галярдини, но отбраната на Болоня се справи. Така се стигна до 59-ата минута, когато Сориано откри резултата с удар извъ наказателното поле, като топката рикошира в крака на Де Фрай и затрудни допълнително Ханданович. В ответната атака Лукаку беше близо до това да върне равенството, но малко късмет не му достигна да насочи топката в мрежата.
Интер упражни натиск с цел да възстанови поне равенството. В 71-ата минута се наложи отново Скорупски да се намесва след удар с глава след ъглов удар. В 75-ата минута равенството беше възстановено от Ромелу Лукаку, който се оказа най-съобразитилен при едно разбъркване пред вратата на Болоня и засече в мрежата една отбита от стража на домакините топка.
Само четири по-късно той можеше отново да се разпише с удар с левия крак, но Скорупски спаси. Интер се възползва от инерцията след гола и сериозно притисна своя съперник. В 90-ата минута Интер получи дузпа след нарушение на Орсолини срещу Лаутаро Мартинес. Зад топката застана Лукаку, който с безкомпромисно изпълнение изведе тима си напред. Преди това играчите на Болоня имаха претенции за нарушение срещу Паласио. В самия край се стигна до напрежение в наказателното поле, а в суматохата появилият се малко преди това Гари Медел получи жълт картон.
В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Интер записа поредна тежка победа и временно излезе начело в класирането с 2 точки аванс пред Ювентус, който игра по-късно през деня срещу Торино.
Болоня - Интер 1:2
1:0 - Сориано 59
1:1 - Лукаку 75
1:2 -Лукаку 90-дузпа

Болоня: Скорупски, М'Байе, Данило, Бани, Крейчи, Поли, Сванберг, Орсолини, Сориано, Сансоне, Паласио.

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Лазаро, Галярдини, Брозович, Барела, Бираги, Лукаку, Лаутаро.