Шампионът Бъки спечели дербито срещу Свиленград

Шампионът Бъки победи гостуващия Свиленград с 31:29 (15:13) в дербито от четвъртия кръг на женското хандбално първенство. Двубоят беше повторение на миналогодишния финал за титлата, като габровки отново триумфираха и оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки. Свиленград допусна първо поражение през сезона и вече е втори с 5 точки и мач повече.

Срещата започна оспорвано с размяна на водачеството. Гостенките поведоха с 4:2 в осмата минута, но малко по-късно допуснаха обрат до 4:6, след което с нова добра серия дръпнаха с 13:8 десет минути преди почивката. Тук, обаче, една от лидерките на Свиленград Стефка Агова, която имаше четири гола до този момент, получи мускулна травма и трябваше да напусне принудително игрището.

Бъки се възползва от объркването в редиците на съперника и със седем поредни гола до края на полувремето отново взе преднина от 15:13. След почивката габровки увеличиха аванса си до 19:14 в 36-ата минута, но постепенно със страхотна игра на другата лидерка на гостите Кристина Миланова отборът на Свиленград съкрати пасива си и 20 секунди преди края имаше нападение при 29:30.

Вицешампионките не успяха да реализират, а в последвалата контраатака Мари Томова реши всичко в точен изстрел със сирената. Габриела Цонева беше най-резултатна за успеха с 8 попадения, а Томова се разписа 7 пъти. Една от водещите състезателки на Бъки Лидия Ковачева имаше лош ден и не успя да вкара нито веднъж. За Свиленград с 14 попадения се отличи Миланова.