Вердер загуби точки по най-наивния начин

Вердер (Бремен) записа пето поредно равенство в Бундеслигата и е далеч назад в класирането. Този път тимът завъртя 2:2 с Фрайбург на “Везерщадион”, но трябва да се срамува от случилото се. “Зелените” отправиха 20 изстрела, от които 10 в очертанията на вратата, но допуснаха два гола след безобразни грешки.

Милот Рашица изведе домакините напред в 9-ата минута, а малко след това ВАР отмени изравнителен гол на Фрайбург.

В 28-ата минута стражът на Вердер Иржи Павленка подари топката на Нилс Петерсен и той се възползва, за да вкара за 1:1.

Бремен си върна преднината в 59-ата, когато включилият се в предни позиции защитник Теодор Гебре Селасие реализира с глава - 2:1.

В 87-ата Вердер дори получи числено предимство, тъй като Яник Хаберер от състава на съперника беше отстранен за втори жълт картон.

Това обаче не беше всичко, защото в 3-ата минута на добавеното време забравеният на далечната греда Петерсен засече в мрежата за 2:2 след статично изпълнение.

Фрайбург се изравни по точки с Байерн и заема пета позиция.