Пороен дъжд отложи мач от Лига 1

Двубоят от 12-ия кръг на Лига 1 между Ним и Рен беше отложен. Над стадиона се изсипа проливен дъжд, който направи терена негоден за игра. Делегатът и главният съдия обсъдиха ситуацията и решиха да отложат мача. Той със сигурност няма да се играе и утре. За момента все още липсва информация за датата на провеждането му.

Анже излезе на второ място във временното класиране, след като победи с 1:0 у дома Страсбург. Единственото попадение отбеляза Стефан Бахокен от дузпа в 26-ата минута.

Амиен се наложи със същия резултат над гостуващия Брест и продължи възходящото си представяне. Точен беше Хуан Отеро в средатана първото полувреме, а поражението прекъсна серията от три поредни победи на Брест. В началото Серу Гираси от домакините пропусна дузпа.

Най-резултатен беше мачът между Метц и Монпелие - 2:2. Домакините поведоха с попадения на хабиб Диало (26') и Опа Нгует (47'), но Анди Делор и Жуниор Самбия донесоха точката на Монпелие с попадения в 72-ата и 78-ата минути.