Лейкърс излъгаха Далас след продължение, уникален мач на ЛеБрон и Дончич (видео)

Голдън Стейт загуби от Сан Антонио със 110:127 в мач от редовния сезон в НБА. Уориръс играха без голямата си звезда Стеф Къри, който преди два дни счупи ръка и ще бъде извън игра поне три месеца. Пати Милс реализира 31 точки за Сан Антонио, а ЛаМаркъс Олдридж добави 22 точки. Д'Анджело Ръсел бе най-резултатен за Голдън Стейт с 30 точки.

Бостън записа четвърта поредна победа след успех със 104:102 над Ню Йорк. Джейсън Тейтъм вкара кош 1,3 секунда преди сирената и донесе победата на Селтикс. Тейтъм завърши с 24 точки, а най-резултатен бе Кемба Уокър с 33 точки. Маркъс Морис се отличи за Никс с 29 точки.

Янис Адетокумбо записа дабъл-дабъл - 29 точки и 14 борби, за победата на Милуоки Бъкс над Орландо Меджик със 123:91. Ерик Бледсоу добави 18 точки за успеха на Бъкс.

Лос Анджелис Лейкърс постигна четвърта поредна победа за сезона след успех със 119:110 над Далас Маверикс след продължение. ЛеБрон Джеймс изигра силен мач и завърши с трипъл-дабъл, като вкара рекордните си за сезона 39 точки и добави 16 асистенции и 12 борби за Лейкърс. За Далас Лука Дончич също направи трипъл-дабъл с 31 точки, рекордните в кариерата си 15 асистенции и 13 борби.

Индиана записа първа домакинска победа за сезона след 102:95 срещу Кливланд. Малкълм Брогдън бе най-полезен за успеха с 25 точки, 8 борби и 6 асистенции. Победата е втора поредна за Индиана, след като преди това тимът стартира сезона с три поредни загуби.