Рилски спортист не позволи изненада срещу Черно море Тича

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа четвърта победа от началото на сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) със 108:92 (36:25; 23:25; 24:23; 25:19) в първи двубой от програмата на V кръг.

Бренсън Браун беше най-резултатен за победителите – 21 точки, Йонас Зохоре Багстет се отличи с „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 12 борби, а Игор Кешар и Златин Георгиев добавиха съответно по 17 и 16 точки.

Симеон Илиев се отличи с двойни показатели за „моряците“ – 15 точки и 11 борби, а Джеймс Гавин отбеляза 18 точки.

Домакините от Самоков стартираха отлично двубоя и след първата четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров водеха с двуцифрен аванс – 36:25. В следващите две части играта бе по-равностойна, но въпреки това, след 30 минути игра баскетболистите на Рилски спортист продължаваха да поддържат аванса си – 83:73.

В заключителния период самоковци затвърдиха превъзходството си, като не позволиха на съперника да помисли за обрат в последните минути и последния съдийски сигнал прозвуча при 108:92 в полза на Рилски спортист.