Хетафе спря Гранада за върха в Примера дивисион (ВИДЕО)

Отборът на Хетафе победи у дома с 3:1 Гранада в двубой от 11-ия кръг и отдалечи съперника от първото място в Примера дивисион.
Гранада се представя сензационно от началото на сезона, като при успех над Хетафе, можеше да изпревари лидера Барселона с 1 точка, но това не се случи. Каталунците и Реал Мадрид останаха на върха, като имат и мач в резерв, тъй като първото Ел Класико за сезона беше преместено за декември заради политическата обстановка в Барселона.
Хетафе изкова успеха си още през първото полувреме на “Алфонсо Перес”, след като дръпна с два чисти гола с попадения на Анхел Родригес (35) и Мауро Арамбари (41) с глава след изпълнение на ъглов удар.
Гостите се върнаха за кратко в мача четвърт час преди края, когато Антонио Пуертас намали. В 88-ата обаче интригата беше убита от трети гол за домакините, а негов автор стана Давид Тимор с фантастично изпълнение на пряк свободен удар с левия крак.