Янтра е зимен шампион в Северозападна Трета лига (видео+галерия)

Отборът на Янтра ще зимува на върха в Северозападна Трета лига. Тимът от Габрово победи с 2:1 Ком (Берковица) в среща от 13-ия кръг на шампионата. Попаденията реализираха Пламен Кожухаров (40), Християн Кожухаров (72) и Венцеслав Иванов (77). "Зелените" събраха актив от 33 точки, след като допуснаха само 2 загуби в третото ниво на българския футбол.

Първата интересна ситуация в сблъсъка се откри в 11-ата минута, когато Пламен Кожухаров майсторски овладя подаване и стреля, но стражът на гостите се справи със ситуацията.

60 Янтра - Ком 60 Янтра - Ком

В 33-ата минута Искрен Писаров бе много близо до първия гол в срещата. Опитният футболист стреля силно, но в ръцете на Кристиан Дончев.

В 40-ата минута звездата на Янтра Пламен Кожухаров заби своя 14-и гол от началото на сезона. Опитният нападател се разписа с прекрасен шут от пряк свободен удар.

В 61-ата минута Александър Соколов излезе очи в очи срещу Христо Лалев, но ударът на атакуващия футболист на Ком стреля встрани от целта.

В 72-ата минута домакините стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Християн Кожухаров, който се разписа от дузпа.

Пет минути по-късно Ком (Берковица) стигна до попадение, след като Венцеслав Иванов се разписа след разбъркване в наказателното поле на Янтра.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично домакините спечелиха трите точки в последния мач от първия полусезон на Северозападна Трета лига.

ЯНТРА - КОМ 2:1