Дани Милушев: Победихме ЦСКА, но не трябва да си вирим носовете

Волейболитите на Дунав (Русе) направиха страхотен мач у дома, като успяха да надиграят ЦСКА с 3:2 гейма, в третия междинен кръг на Суперлигата при мъжете. Играещият треньор на русенци Дани Милушев бе изключително доволен от постигнатия успех, като заяви за BGvolleyball.com, че отборът му върви по начертания път, но не трябва в никакъв случай момчетата да си вирят носовете след победата.

"Много съм доволен от победата, това е ЦСКА все пак. Постигнахме този успех най-вече с отборна игра и колективен дух. Но също така със съвест и концентрация, защото имаше моменти в геймовете, в които изоставахме, но съумяхме да излезем от това положение. Победата можеше да бъде и по категорична, но в четвъртия гейм се получиха някои спорни ситуации, в които смятам, че бяхме ощетени от съдийските отсъждания. Но това е игра, не бива да падаме духом и да се разконцентрираме от такива спорни отсъждания. Трябва да преодоляваме такива напрегнати моменти и ще работим с момчетата върху нашата психика за в бъдеще.

В тайбрека бяхме равностойни до 10:10. След това успяхме да излъжем ЦСКА и да се поздравим с крайния успех. Важното е, че момчетата се вдигнаха след загубата в четвъртия гейм, в който рухнахме. В петата решителна част всички показаха характер и воля за победа ги поздравявам за това."

"Знаем, че има отбори с много по-голям бюджет от нашия, както и с много по-класна селекция. Въпреки това ние излизаме за победа във всеки мач и ще се борим за успех, независимо срещу кого излизаме. Особено пред наша публика и благодаря на феновете за подкрепата. Надиграхме ЦСКА, но и "червените" не са същият отбор от миналата година. Въпреки това те имат свои играчи от школата, правят добра сплав от млади и стари и тепърва ще се развиват по време на шампионата.

Постигнахме втора победа в Суперлигата, но не бива да си вирим носовете. Момчетата не трябва да се влияят, че сме надиграли ЦСКА. Да, хубаво е да си вярваш, но и не прекалено. Играем мач за мач. Нямаме поставени цели този сезон и се надявам да продължим така успешно и занапред."