Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Привържениците на Динамо (Дрезден) преобърнаха представите за гостуваща агитка

Известните в цял свят фенове на Динамо (Дрезден) постигнаха нов връх в изразяването на любовта си към клуба. Тази вечер 35 000 от тях пътуваха близо 200 км до Берлин, за да подкрепят отбора в двубоя му с Херта от втория кръг в турнира за Купата на Германия. Също толкова имаше от страна на столичани. В крайна сметка Динамо отстъпи със 7:8 след изпълнение на дузпи.

Срещата беше повече от драматична с голове в последните секунди. Динамо успя да изравни за 2:2 в 90-ата минута от дузпа, а след това водеше с 3:2 до добавеното време на второто продължение, когато обаче Херта успя да вкара за 3:3 и да прати дуела за решаване чрез дузпи. При изстрелите от 11-ия метър гостите пропуснаха на два пъти, а играчите от Берлин само веднъж.

Динамо е част от Втора Бундеслига, като представя крайно незадоволително и е в зоната на изпадащите. Тимът обаче показа съвсем друго лице тази вечер и беше на секунди от триумф на “Олимпиащадион”.

Муса Коне изведе гостите напред в 36-ата минута. Три минути след подновяването на играта Доди Лукебакио изравни. Двубоят отиваше към продължения, когато в 86-ата домакините спечелиха наказателен удар, който Ондрей Дуда реализира. И все пак втородивизионния отбор не се предаде и също стигна до дузпа в 90-ата минута, отбелязана от Патрик Еберт.

В продълженията Динамо взе аванс чрез попадение на Лука Щор в 107-ата минута. Изтичаха последните секунди, когато защитникът на Херта Джордан Торунарига заби красив гол за 3:3, което означаваше дузпи. При тях вратарят на домакините спаси два изстрела, което реши изходя на сблъсъка.

ХЕРТА - ДИНАМО (Дрезден) 8:7 след дузпи (2:2 в редовното време, 3:3 след продълженията)