Ефектът “Моци” не сработи за Нюрнберг

Втородивизионният Нюрнберг отпадна от турнира за Купата на Германия след поражение със 7:8 след дузпи при гостуването си на Кайзерслаутерн в среща от втория кръг. След 90 минути и после след 120 минути игра резултатът беше 2:2.

При изпълнението на ударите от бялата точка на вратата на Нюрнберг беше защитникът Енрико Валентини, тъй като малко преди края на второто продължение вратарят получи Патрик Клант получи контузия, а треньорът вече беше направил и четирите си разрешени смени. Домакините, които са в Трета лига, обаче бяха безгрешни и реализираха всичките си шест удара, докато гостите пропуснаха веднъж.

Двете попадения на Кайзерслаутерн в редовното време също дойдоха от дузпи.

Напред към 1/8-финалите продължава и скромният Ферл, който се състезава в регионалните лиги. Тимът се справи с представителя на Втора Бундеслига Холщайн (Кийл) също след изпълнението на наказателни удари.

КАЙЗЕРСЛАУТЕРН - НЮРНБЕРГ 8:7 след дузпи (2:2 след редовното време и продълженията)
1:0 Тиеле (8-дузпа)